11 darmowych narzędzi SEO, które pomogą Ci zwiększyć oglądalność Twojej strony

Jako właściciel strony internetowej, ciągle szukasz sposobów na zwiększenie jej ruchu i poprawienie pozycji w wyszukiwarkach. Na szczęście istnieje wiele darmowych narzędzi SEO, które mogą pomóc Ci osiągnąć ten cel. Poniżej przedstawiamy 11 najlepszych narzędzi, które warto wykorzystać do poprawy oglądalności Twojej strony.

1. Google Analytics

Narzędzie to pozwala na monitorowanie ruchu na stronie, śledzenie zachowań użytkowników oraz analizę źródeł ruchu. Dzięki temu możesz dostosować swoją strategię marketingową do potrzeb swoich klientów.

2. Google Search Console

Oferuje już nieco inne funkcje niż Google Analytics. Pozwala ono na monitorowanie wyników wyszukiwania, błędów na stronie oraz indeksowania Twojej strony.

3. SEMrush

Narzędzie to daje możliwość prowadzenia analizy konkurencji, słów kluczowych oraz wyników wyszukiwania. Pozwala ono także na posiłkowanie się wiedzą swoich kontrahentów i uniemożliwia powtórzenie ich błędów.

4. Ahrefs

Jest narzędziem eksploracyjnym umożliwiającym analizę linków zewnętrznych. Dzięki niemu można sprawdzić, jakie linki kierują do Twojej strony oraz śledzić trendy linkowania całej branży.

5. Yoast SEO

Najpopularniejszy dodatek do WordPressa. Dzięki niemu można zoptymalizować wpisy oraz strony pod względem SEO, wprowadzając do nich słowa kluczowe, meta tagi oraz inne elementy, które pomagają w pozycjonowaniu.

6. MozBar

Jest darmowym dodatkiem do przeglądarki umożliwiającym analizę wybranej strony. Pozwala ono na monitorowanie m.in. rankingów w wyszukiwarce, linków oraz słów kluczowych.

7. Screaming Frog

Narzędzie to umożliwia skanowanie strony pod kątem błędów, a także zbieranie danych na temat wszelkich elementów SEO wpływających na pozycję strony w wyszukiwarkach.

8. Keyword Tool

Jest to narzędzie służące do wyszukiwania słów kluczowych. Dzięki niemu można znaleźć informacje na temat liczby wyszukiwań poszczególnych haseł oraz podpowiedzi, dzięki czemu można ulepszyć swoją strategię marketingową.

9. Google PageSpeed Insights

Narzędzie to służy do testowania wydajności Twojej strony. Wykonuje ono analizę szybkości ładowania, ujawniając niedoskonałości strony, które warto w nim złagodzić.

10. Copyscape

Pozwala ono na sprawdzenie oryginalności tekstu. Narzędzie to określa, czy publikowany tekst na Twojej stronie internetowej jest kopiowany, co mogłoby obniżyć Twoją pozycję w wyszukiwarkach.

11. Hootsuite

Jest to narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi. dzięki niemu można zarządzać i kontrolować publikacje w różnych sieciach społecznościowych jednocześnie.

Podsumowując, darmowe narzędzia SEO mogą pomóc Ci w zarządzaniu i poprawieniu oglądalności Twojej strony. Mogą one również pomóc Ci w zoptymalizowaniu swojej strony pod względem SEO, co zwiększy Twoją widoczność w wyszukiwarkach i przyciągnie więcej użytkowników na Twoją stronę internetową.\bunker

Popularne posty